Учнівське самоврядування "Лідери"

ПОЛОЖЕННЯ про учнівське самоврядування

Дане Положення регламентує діяльність учнівського самоврядування Стрийського району.

Загальні положення

  • 1.1. Рада самоврядування, як процес організації життєдіяльності учнівського колективу, керується конвенцією ООН про права дитини, Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про молодіжні та дитячі громадські організації».

Учнівське самоврядування здійснюється на рівні як району, так і навчального закладу, класів, груп і безпосередньо об’єднання учнів.

  • 1.2. Учнівське самоврядування базується на демократичних засадах у поєднанні з національними та загальнолюдськими принципами і спрямоване на:

· формування розвиток соціально активної особистості, виховання патріота суверенної України з глибоко усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості;

· забезпечення і захист прав інтересів учнів відповідно до їх нахилів;

· пропаганду здорового способу життя;

· запобігання негативним проявам в учнівському середовищі;

· організацію дозвільно-розважальної діяльності;

  • 1.3. У своїй діяльності орган учнівського самоврядування керуються чинним законодавством України, рішеннями керівних органів освіти, Статутом організації та цим Положенням.

1.4. Рада учнівського самоврядування є виконавчим органом учнівського самоврядування в районі, який покликаний активно сприяти створенню згуртованого колективу, як дійового засобу морального виховання особистості, формуванню в учнів свідомого й відповідального ставлення до своїх прав і обов’язків.

1.5. Учасниками самоврядування можуть бути учні загальноосвітніх навчальних закладів віком від 12 до 17 років, які є членами шкільного учнівського органу самоуправління.

2.Завдання і зміст роботи учнівського самоврядування.

2.1. Основне завдання діяльності учнівського самоврядування - сприяння якісній реалізації виховного процесу в навчальних закладах та активна участь в організації позаурочної виховної роботи.

2.2. Розвиток соціальної та організаторської активності підлітків та учнівської молоді шляхом залучення їх до дієвої участі у демократичному управлінні.

2.3. Розробка і втілення проектів спрямованих на оновлення освітнього виховного процесу, організацію цікавого шкільного та позашкільного життя.

3.Структура і організація роботи учнівського самоврядування

3.1. Вищим органом учнівського самоврядування є загальні збори (конференція), куди обираються представники від кожного навчального закладу, де затверджується Положення, Статут учнівського самоврядування, обирається виконавчий орган, визначається його структура і термін повноважень, заслуховується звіт.

3.2. Загальна конференція проводиться не рідше як один раз на рік (за потребою частіше) згідно зі Статутом організації.

3.3. Згідно зі Статутом організації, під час конференції учасники обирають голову, заступників, секретаря та визначають структуру органу самоврядування.

4.Права і обов’язки членів органів учнівського самоврядування

4.1. Члени учнівського самоврядування мають права та обов’язки, якими наділені учні загальноосвітніх навчальних закладів, згідно з законодавством України та Статутом учнівської Ради самоврядування Славського ТГ.

4.2. Члени учнівського самоврядування мають право:

· обирати і бути обраними до районного органу учнівського самоврядування;

· звертатися до районного органу учнівського самоврядування зі своїми пропозиціями та зауваженнями.

4.3. Позбавлення членства в організації відбувається у випадку, якщо член самоврядування порушує правила вказані в Статуті.

Статут учнівської Ради самоврядування Славської ТГ

І. Загальні положення

1.1. Учнівська Рада самоврядування Савської ТГ(далі – УРСС) – це громадське, самодіяльне, добровільне об’єднання учнів, які прагнуть активної творчої та громадської діяльності.

1.2. УРСС – незалежна організація учнів загальноосвітніх закладів Обухівського району.

1.3. Діяльність УРСС організовується відповідно до Конвенції про права дитини, Конституції України, Закону України «Про освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», «Про об’єднання громадян», Закону України «Про молодіжні та дитячі громадські об’єднання», Національної програми виховання дітей та учнівської молоді .

1.4. УРСС здійснює свою діяльність у співпраці з обласною Радою дітей Львівщини, відділом освіти Славської ТГ

1.5. УРСС є гарантом творчих справ учнів загальноосвітніх закладів району.

1.6. УРСС є організаційно-виконавчим органом учнівського самоврядування шкіл району.

1.7. ДО складу УРСС входять учні-лідери, представники Лавочненського ЗЗСО №2

1.8. Діяльність УРСС припиняється шляхом реорганізації або ліквідації за рішенням конференції.

ІІ. Мета і завдання УРСС

2.1.МетоюУРСС згідно Положення є розвиток соціальної та організаторської активності підлітків та учнівської молоді шляхом залучення їх до дієвої участі в демократичному управлінні.

2.2.Завдання Ради:

2.2.1. захист прав та інтересів учнів;

2.2.2. інтеграція зусиль для добрих і корисних справ;

2.2.3. розробка і втілення заходів (проектів), спрямованих на поліпшення навчально-виховного процесу, реалізації національно-патріотичного, громадського, екологічного художньо-естетичного, морального превентивного виховання; формування здорового способу життя; сприяння творчому розвитку особистості.

2.2.4. сприяння розвитку творчих рис характеру, а саме: цілеспрямованості, ініціативності, вимогливості, наполегливості, толерантності, винахідливості, оригінальності;

2.2.5. сприяння формуванню у підростаючого покоління:

- активної життєвої позиції, вихованню національно-патріотичної

свідомості, створенню необхідних комфортних умов для розвитку

здібностей та творчої ініціативи, самореалізації учнів у пізнавальній та навчальній діяльності;

- навичок самоврядування, соціальної активності й соціальної відповідальності в процесі практичної, громадської діяльності підлітків та учнівської молоді;

- суспільно-громадського досвіду особистості, розвиток, стимулювання, реалізація її творчого потенціалу;

- життєвої компетентності та стимулювання життєвого успіху підростаючого покоління.

ІІІ Організаційна побудова УРСС

3.1. Вищим керівним органом ради є конференція. Конференція проводиться один раз на рік (за потребою - частіше).

3.2. На конференції з числа своїх членів УРСС обирає (продовжує термін перебування на посаді) голову та його заступник, визначається структура організації і термін повноважень, заслуховується звіт.

3.3. Голова УРСС та його заступник обираються на один навчальний рік.

3.4. Члени УРСС, без вагомих причин, не можуть виносити питання про позбавлення голови Ради та його заступника повноважень або обмежити їх компетенцію протягом всього строку, на який їх було обрано.

3.5. Рішення голови та його заступника обов’язкові для виконання всіма членами УРСС.

3.6.Голова УРСС та його заступник :

організовують діяльність УРСС;

організовують розробку проектів, написання сценаріїв;

мають право вносити пропозиції стосовно поліпшення роботи УРСС;

пропонують на розгляд УРСС різні проекти, програми та інше;

пропонують організацію, проведення та прийняття рішення про проведення різноманітних заходів, реалізацію програм та проектів;

звітують про виконану роботи на засіданнях УРСС, що проводяться не рідше ніж раз у місяць протягом навчального року;

представляють УРСС у взаємовідносинах з державними установами та громадськими, молодіжними благодійними організаціями села, району, області;

3.7. Голова УРСС:

зобов’язаний спостерігати за роботою членів УРСС, бути поінформованим про всі рішення УРСС та інформувати УРСС про прийняття ним самим рішень;

має право клопотати про дотримування прав та законних інтересів учнів.

Рішення та інші дії голови УРСС та його заступника не повинні йти у протиріччя із законодавством України, Конвенцією про права дитини, Положенням про учнівське самоврядування та Статутом УРСС

3.8. Засідання УРСС проводиться 1 раз на місяць (за необхідністю – частіше).

3.9. Гласність роботи УРСС та оперативність доведення її рішень до учнівського активу кожної школи відбувається через представників УРСС.

ІV УРСС і адміністрація загальноосвітнього закладу, учительський та учнівський колективи

4.1. Зв’язок УРСС з учительськими колективами здійснюється через членів УРСС. Члени УРСС безпосередньо співпрацюють з заступником директора з виховної роботи чи педагогом-організатором (якщо такі відсутні – з директором школи).

4.2. Члени УРСС повинні інформувати адміністрацію школи, вчительський та учнівський колективи про діяльність районного самоврядування.

4.3. Учительський та учнівський колективи мають всебічно сприяти роботі учнівському органу самоуправління загальноосвітнього навчального закладу та УРСС.

4.4. УРСС надає допомогу у згуртуванні учнівських колективів, розвитку активної громадської позиції та ініціативи учнів, їхніх творчих здібностей.

4.5. УРСС підтримує участь загальноосвітніх навчальних закладів у реалізації районних проектів та програм.

/Files/images/2021-2022/samovryaduvannya/Screenshot_2.png/Files/images/2021-2022/samovryaduvannya/Screenshot_3.png

Кiлькiсть переглядiв: 193

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.